HAKKIMIZDA


Tüsan Yapı Sanayi A.Ş. 1977 yılında alt ve üstyapı inşaat işleri ile iştigal etmek üzere kurulmuştur.

Genel Müdürlük Merkez Ofisi Mersin’de olan firmamızın bünyesinde 8 adet sabit üretim tesisi bulunmaktadır.

Halen Adana, Ankara, Hatay, Mersin, İstanbul, Kastamonu, Konya ve K.Maraş illerinde çağdaş üretim anlayışına uygun olarak donatılmış, modern üretim tesisleri ile üretimini sürdürmektedir. TÜSAN A.Ş. faaliyet alanına giren konularda teknolojik yeniliklerle donatılmış tesisleri, çalışanları ve kaliteyi esas alan yönetim anlayışı ile sektörün en güçlü kuruluşlarından biridir.

TÜSAN A.Ş. faaliyet konuları ile ilgili olarak AR-GE faaliyetlerine önem vermektedir.Bu çalışmalarını başarılı kılmak üzere, teknolojik gelişmelerle birlikte bilimsel destekli araştırmalar yapmak amacı ile Çukurova Üniversitesi ve Adana Valiliği öncülüğünde kurulan Çukurova Teknoloji Geliştirme Bölgesi A.Ş. (ÇUKUROVA TEKNOKENT) oluşumunda kurucu ortak olarak yer almış ve çalışmalara destek vermiştir.


Tesislerimizde üretmekte olduğumuz malzemeler ulusal ve uluslar arası standartlara uygundur. Bu uygunluk Türk Standartları Enstitüsü tarafından TSE belgesi ile belgelenmiştir.

Teknik ve idari denetçilerinden oluşan, uzman heyet tarafından uluslar arası standartlara uygun olarak yapılan kontrol ve denetimler sonucu, Genel Müdürlük merkez büromuz ve şantiyelerimiz, uluslar arası belgelendirme kuruluşu TUVCERT RWTUV SYSTEMS GMBH firması tarafından DIN EN ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi ile belgelendirilmiştir.

Tesislerimizde halen devam etmekte olan üretimimizin kalite belgesindeki şartlara olan uygunluğunun kontrolü aynı merkez tarafından yapılan periyodik denetimlerle sürdürülmektedir. TÜSAN A.Ş. Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde yürütmekte olduğu projelerle çalışan toplam kalite yönetimi prensiplere inanmış, koşulsuz müşteri memnuniyeti hedef olarak kabul etmiş, meydana gelen problemleri kurulan kalite çember takımlarının yaptığı toplantılarda uyguladığı beyin fırtınası tekniğine göre aldığı kararlar çerçevesinde çözmeyi ana prensip edinmiş,karşılıklı sevgi ve saygı, birbirine değer verip görüş ve önerilerini değerlendiren yönetim ve toplam 239’ü aşan teknik eleman, formen, kalite personeli ve diğer çalışanlarıyla kalite meşalesini her zaman daha yükseğe çıkarmayı birinci amaç ve ana hedef olarak belirlemiştir.

Firmamızda üretimin her aşamasında işçi sağlığı ve iş güvenliği ilke edinilmiştir.

TÜSAN A.Ş. ; yurtiçi ve yurtdışı özel ve kamu sektöründe bugüne kadar taahhüt etmiş olduğu her türlü alt ve üst yapı (Yol, köprü, kanalizasyon,sanat yapıları,içme suyu,bina inşaatları ve çevre düzenleme vs.) işlerini, taahhütlerde belirlenen şartlara uygun olarak başarı ile tamamlayarak, sözleşmelerinde belirtilen sürelerde teslim etmiştir. Ayrıca sözleşme süreleri henüz sona ermemiş olan taahhüt konusu işlerimizdeki çalışmalarımız da, sözleşme şartları çerçevesinde başarı ile devam etmektedir.